0216 479 6707 - 0552 644 6422 - info@maltatercume.com
Ardıl Tercüme (Sözlü)

Ardıl Tercüme (Sözlü)

Sözlü tercümede en çok tercih edilen tercüme şekli olan ardıl tercüme her zaman büyük öneme sahiptir. Çünkü iki kişi arasında yapılan bir görüşmede konuşulanları eksiksiz ve doğru aktarılması, verilmek istenen mesajın doğru bir şekilde verilmesi için ardıl tercüme yapan tercümana büyük görev düşmektedir. Bu nedenle bünyemizde ardıl tercümede deneyimli tercümanlara yer veriyoruz.
Sözlü tercümede en çok tercih edilen tercüme şekli olan ardıl tercüme her zaman büyük öneme sahiptir. Çünkü iki kişi arasında yapılan bir görüşmede konuşulanları eksiksiz ve doğru aktarılması, verilmek istenen mesajın doğru bir şekilde verilmesi için ardıl tercüme yapan tercümana büyük görev düşmektedir. Bu nedenle bünyemizde ardıl tercümede deneyimli tercümanlara yer veriyoruz. Ardıl tercüme esnasında tercümanlar, katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik donanım kullanmaz. Çevirmenin konuşmacının sözlerini dinleyip ardından hedef dile çevirmesi ve karşı tarafa aktarması şeklinde gerçekleşir. Ardıl tercüme genellikle söz konusu toplantının kısa olması, ve noterde satış veya Vekâlet ;şirket kuruluşu veya teknik, olarak Ardıl çeviri, yazılı çeviriye göre daha fazla dikkat ve çevirisi yapılacak dile tam hakimiyet gerektirir. Yazılı çeviride daha sonra başa dönüp kontrol etme ve düzeltme şansı varken ardıl çeviri esnasında böyle bir şans yoktur. Dinleme, konuşma, telaffuz kabiliyeti tam olmayan bir tercümanın yaptığı çeviri, katılımcıların birbirlerini yanlış anlamalarına ve istenmeyen sonuçların doğmasına sebep olabilir.
Ardıl Tercüme (Sözlü)
Ardıl Tercüme (Sözlü)
Malta Tercüme Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi Ortaklar Cad. Bahçeler Sk. 9 D 3 Şişli / İstanbul 0552 644 6422 - info@maltatercume.com
Ardıl Tercüme (Sözlü)