0216 479 6707 - 0552 644 6422 - info@maltatercume.com

İstanbul Noter Onaylı Tercüme Hizmetleri

Noter Onaylı Yeminli Tercüme

Bu kişilere noter onaylı tercümanda denmektedir. Çeviri bir metnin ya da konuşmanın bir dilden başka bir dile aktarılmasıdır. Tercümanlık ise belli bir eğitim alınması ve dikkatli yapılması gereken bir iştir. Üniversitelerde Mütercim Tercümanlık bölümünü bitiren kişiler tercüman olarak çalışabilirler. noter onaylı tercüme ise bir belgenin noter tarafından onaylanması işlemidir.

Yeminli Tercüme (Noter Onayı Gerektirmeyen Belgeler)

Noter onayı gerekmeyen belgelerinizin bünyemizde çalışan yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi. Tüm dillerde, bünyemizde yeminli tercümanlarımız mevcuttur.

Apostil Onayı İSTANBUL

ŞİŞLİ Kaymakamlık apostil onayı, BEŞİKTAŞ Kaymakamlık apostil onayı, BEYOĞLU Kaymakamlık apostil onayı, BEYKOZ Kaymakamlık apostil onayı, ÇEKMEKÖY Kaymakamlık apostil onayı, KADIKÖY Kaymakamlık apostil onayı, ÜSKÜDAR Kaymakamlık apostil onayı, olmak üzere İstanbul’un tüm ilçelerinde ve T.C. İstanbul Valiliği apostil onayı hizmeti veriyoruz.

Ticari Tercüme

Tercüme sektöründe yapılan tercümelerin büyük bir kısmını ticari alandaki tercümeler oluşturmaktadır. Bu nedenle bünyemizde ticari metinlerin tercümesinde deneyimli tercümanlar görev almaktadır.

Hukuki Tercüme

Tercüme sektöründe yapılan tercümelerin büyük bir kısmını hukuki alandaki tercümeler oluşturmaktadır. Bu nedenle bünyemizde hukuki metinlerin tercümesinde deneyimli tercümanlar görev almaktadır.

Tıbbi Tercüme

Günümüzde tercüme sektöründe yapılan tercümelerde tıbbi içerikli metinlerin tercümesi önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle bünyemizde tıbbi metinlerin tercümesinde deneyimli, tıp geçmişi olan ya da emekli tıp doktorları görev almaktadır.

Teknik Tercüme

Tercüme sektöründe yapılan tercümelerin önemli bir kısmını teknik içerikli tercümeler oluşturmaktadır. Bu nedenle bünyemizde teknik metinlerin tercümesinde deneyimli tercümanlar görev almaktadır.

Edebi Tercüme

Edebi metinlerin tercümesi çağlar boyu büyük bir önem sahip olmuştur. Edebi metinler duygulara, düşüncelere, tasvirlere yer verir. Tercümesi bambaşka bir uzmanlık gerektirir. Bu nedenle bünyemizde edebi metinlerin tercümesinde tecrübeli ve edebiyatçılardan oluşan tercümanlara yer veriyoruz.

Akademik Tercüme

Günümüzde yapılan tercümelerde akademik metinlerin tercümesi gittikçe önem kazanmaktadır. Bu nedenle bünyemizde akademik metinlerin tercümesinde tecrübeli ve akademik alanda kariyer yapmış, uzman tercümanlardan oluşan tercümanlara yer veriyoruz.

Ardıl Tercüme (Sözlü)

Sözlü tercümede en çok tercih edilen tercüme şekli olan ardıl tercüme her zaman büyük öneme sahiptir. Çünkü iki kişi arasında yapılan bir görüşmede konuşulanları eksiksiz ve doğru aktarılması, verilmek istenen mesajın doğru bir şekilde verilmesi için ardıl tercüme yapan tercümana büyük görev düşmektedir. Bu nedenle bünyemizde ardıl tercümede deneyimli tercümanlara yer veriyoruz.

Simultane Tercüme

Sözlü tercümede tercih edilen tercüme türlerinden biri de simultane tercümedir. Bu tercüme türünün doğru icra edilmesi büyük öneme sahiptir. Bu nedenle bünyemizde simultane tercümede deneyimli tercümanlara yer veriyoruz.
Malta Tercüme Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi Ortaklar Cad. Bahçeler Sk. 9 D 3 Şişli / İstanbul 0552 644 6422 - info@maltatercume.com